Az alapvető napozási szabályok természetesen a kismamákra is vonatkoznak. Így például nekik sem javasolt 11 és 15 óra között direkt napfényben tartózkodni, oda kell figyelniük a folyadékpótlásra, napvédő krémet kell használniuk, a napszúrás elkerülése végett sapkát, kalapot célszerű viselniük, stb.
Van ezen kívül néhány olyan javallat, amit érdemes megfontolni és betartani várandósan. Alapvetően mindent szabad, de szem előtt kell tartanunk, hogy várandósan a szervezetünk más állapotban van, a kisember növesztése az elsődleges feladata, így önmaga védelmére kevesebb energia marad, vagyis szervezetünk védekezőképessége jóval kisebb, mint azokban az időkben, amikor még nem voltunk ebben a „más” állapotban. Olvashatunk továbbá arról is, hogy a kismamáknál megjelenhetnek olyan betegségek, allergiás reakciók, amiket korábban nem tapasztalt.
Vagyis a napozás során:
A nyári napfürdővel szinte minden esetben együtt jár a strand, medencében pancsolás, úszás is. Terhesen ezzel kapcsolatosan is van néhány jó tanács, amit érdemes megfogadni a leendő édesanyáknak:
Mindazonáltal az egész terhesség alatt a lehető legjobb sport az úszás, hiszen a megnövekedett testsúly és laza ízületek a többi sport esetében veszélyesek lehetnek, míg az úszás nem terheli meg mozgásszerveinket, és nagyon jól átmozgatja a testet.
Emellett persze nem elhanyagolható tény az sem, hogy a napozás okozta jókedv, a termelődő D-vitamin, a kikapcsolódás, az új élmények egy nyaralás alatt, és minden, ami jót tesz lelkünknek, az a babánknak is jót tesz, tehát nem kell otthon maradni, nyáron, pocakosan is irány a szabadba.
szerző: M. Bálint Emese